MPB: Tetovari mashtrohet nga një grua, i premtoi dokumente bullgare në këmbim të parave

INA
INA

23/01/2024

Një 25-vjeçar nga Tetova ka denoncuar në policinë e Tetovës se ka rënë viktimë e mashtrimit nga një grua nga Koçani. Sipas të dhënave, i riu ka kontaktuar me gruan gjatë vitit 2022 dhe ka paguar një shumë monetare për të siguruar dokumente bullgare.

Megjithatë, derisa ka kaluar një kohë e konsiderueshme, ai ende nuk ka marrë dokumentet e premtuara dhe nuk i janë kthyer paratë e paguara. Ngjarja ka ndodhur në fshatin e tij, dhe ai ka vendosur të raportojë këtë rast në stacionin e policisë SPB-Tetovë më 22 janar në orën 12:00.

Autoritetet lokale po hetojnë ngjarjen, dhe sipas njoftimit të SPB-Tetovë, rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar. Hetimet më tej do të përcaktojnë përgjegjësinë e mundshme të gruas nga Koçani në lidhje me mashtrimin dhe mosplotësimin e premtimit të dhënë.

Ky incident ngritë shqetësime rreth sigurisë dhe integritetit të qytetarëve, duke rënduar theksin në nevojën për më shumë masat dhe ndërgjegjësim për të parandaluar rastet e tilla të mashtrimit dhe abuzimit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Osmani: Nëse një muaj nuk marr rrogë, duhet të marr borxh që të mbijetoj

lista zgjedhore

Nesër fillon inspektimi publik i Listës Zgjedhore për zgjedhjet presidenciale dhe kuvendare

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

osmani taravari

Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

INFO

NA NDIQ