MPJ: Përmes vendkalimit Rafah do të evakuohen edhe 5 shtetasit e RMV-së!

Picture of INA
INA

01/11/2023

Ministria e Jashtme e Maqedonisë së Veriut ka përshëndetur vendimin për hapjen e vendkalimit kufitar Rafah, me cka mundësohet evakuimi i shtetasve të huaj, duke llogaritur edhe 5 shtetasit e RMV-së, përcjellë KlanM.

“Shtetasit e RMV-së që gjenden në Gazë tashmë janë kyçur në listat e evakuimit dhe presim realizimin sa më të shpejtë konform rrethanace në terren dhe dinamikës së evakuimit për shkak të numri të madh të shtetasve të huaj në Gazë, që janë pjesë e këtij operacioni”, thonë nga Ministria e Jashtme e Maqedonisë së Veriut.

MPJ-ja njofton se përmes komunikimit të ngushtë dhe të vazhdueshëm me institucionet kompetente në Egjipt dhe Izrael, si dhe me shtetasit e RMV-së, po punohet aktivisht që qytetarët të jenë të sigurtë dhe me kohë të evakuohen./KlanMacedonia

TË FUNDIT
43 minuta
“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët
45 minuta
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
47 minuta
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

ME TE LEXUARA

1 ditë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
9 orë
Mexhiti: Kalojmë në veprim kundër kumarit
1 ditë
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
2 orë
Qeveria emëroi disa drejtorë
1 ditë
VLEN: Kandidatët për zv.ministra përfaqësojnë dinjitet dhe profesionalizëm

LEXO MË SHUMË

komisioni-1

“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

INFO

NA NDIQ