MPJ shënon Ditën Ndërkombëtare në kujtim të viktimave të Holokaustit

INA
INA

26/01/2024

Në ambientet e Ministrisë së Jashtme do të mbahet sot manifestimi tradicional për shënimin e 27 janarit – Ditës Ndërkombëtare në kujtim të viktimave të Holokaustit.

Siç informojnë nga MPJ-ja, fjalim hyrës në këtë manifestim do të mbajë sekretari shtetëror në MPJ, Filip Tosevski, ambasadorja e shtetit të Izraelit, Simona Frankel, ambasadorja e Republikës së Kroacisë në cilësinë e kryetares së IHRA-s, Nives Tiganj dhe nënkryetarja e komunitetit hebre në Maqedoninë e Veriut, Radojka Helman Denkovska.Pas fjalimeve hyrëse do të ketë panel diskutim me temën “Edukimi i të rinjve për Holokaustin” mes studentëve dhe profesorit universitar Misho Dokmanoviq dhe Maja Susha nga Instituti për Trashëgiminë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

divorc tradheti

Rajoni i Tetovës: Vitin e kaluar 482, para dhjetë viteve tri herë më pak divorce!

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Stevo Pendarovski është kandidati me shanset më të mira për të fituar dhe udhëhequr vendin në drejtim të integrimeve evropiane

policia-714x420

Ndalohet një 34-vjeçar nga Shkupi, po transportonte ilegalisht imigrantë

Kreshnik Bekteshi

BDI-ja ende si ka definuar bartësit e listave zgjedhore! Bekteshi: Po bëhen sondazhe, anketa

Pançe Toshkovski

Toshkovski: Do të japim deri në 75.000 pasaporta në muaj

INFO

NA NDIQ