MPJ: Të gjithë personat që udhëtojnë për në Izrael duhet të mbushin një formular

Picture of ina-online
ina-online

03/06/2024

Duke filluar nga 1 gushti 2024, qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut, të cilët planifikojnë një udhëtim në shtetin e Izraelit, do të duhet të plotësojnë formularin përmes Sistemit Elektronik të Autorizimit (ETA https://www.gov.il/ en/departments) /topics/eta-il/govil-landing-page ). Sistemi do të jetë i hapur për aplikime duke filluar nga 1 korriku dhe hyrja në Izrael nuk do të lejohet nga 1 gushti pa miratimin paraprak nga ETA.

Pasagjerët pa një aplikim dhe autorizim të plotësuar nuk do të lejohen të hipin në avion të nisur për në Izrael. Aplikimi do të kushtojë 25 shekeli izraelite (rreth 6.25 euro) dhe autorizimi do të jetë i vlefshëm nga 90 ditë deri në 2 vjet. Vetë autorizimi nuk nënkupton që lejohet qëndrimi në Izrael më shumë se 90 ditë.

TË FUNDIT
20 minuta
Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet
59 minuta
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë
1 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime
2 orë
Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë
2 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor
2 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Nikolloski vitin e ardhshëm do të prezantojë tren urban nga Draçeva në Shkup
2 ditë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
10 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
1 ditë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë
2 orë
Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

LEXO MË SHUMË

Menduh Thaci

Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

Screenshot_11-28-780x439

Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

Mucunski stoltenberg

Mucunski: Mbetemi një anëtar i besueshëm i NATO-s me një kontribut të rëndësishëm për paqen globale

pushk-gjahu

Zbatimi i ligjit për armatim në RMV: Një sfidë për sigurinë publike

Çështja e sallave kirurgjike në seancë të qeverisë, Taravari emëron 9 drejtorët e rinj të klinikave në Shkup

burgu-idrizove

Ndërroi jetë i burgosuri që u rrah në Idrizovë, Prokuroria nis hetimet

INFO

NA NDIQ