MPPS Maqedoni: Vijon pagesa për të drejtat sociale dhe fëmijërore

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/05/2023

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale bën të ditur se sot ka filluar pagesa për të drejtat sociale dhe fëmijërore për muajin prill 2023.

Shfrytëzuesit e kësaj të drejte që kanë kartela mund t’i marrin paratë në bankomantet e bankave..

Me qëllim që të mos ketë turmë në banka gjatë pagesës, pagesa në dorë në bankë do të bëhet në dy grupe
edhe atë sipas shkronjës së parë të mbiemrit.

Në grupin e parë janë shkronjat A, B, V, G, D, Gj, E, Zh, Z, X, I, J, K, dhe L, ndërkaq në grupin e dytë janë M, N, Nj, O, P, R,S, T, Q, U, F, H, C, Ç, Xh dhe Sh.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

INFO

NA NDIQ