MrBeast thyen rekordin në rrjetin social X

INA
INA

27/01/2024

Vlogeri i njohur MrBeast së fundmi bëri histori në platformën e X të Elon Musk.

Postimi i tij i bërë ditë më parë ka marrë një rekord të shpërndarjesh në platformën e rrjeteve sociale me 3.6 milionë riposte.

Pasi kishte fituar 250 mijë dollarë përmes videos së tij të publikuar në X ai vendosi të shpërblejë 10 persona në këtë platformë.

Kështu ai bëri një postim për këtë dhe u kërkoi që ta shpërndajnë postimin e tij dhe ta ndjekin gjithashtu në platformë.Ishte pikërisht ky postim që mori një rekord të shpërndarjeve në rrjetin social X. Madje ka hyrë edhe në rekordin Guinness.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

michael tasellari

Njihuni me shqiptarin që punon në kompaninë e Elon Musk (VIDEO)

eva-elektrike

Çmimet e makinave elektrike në Evropë do të bien për shkak të konkurrencës kinez

whatsapp-me-dy-funksione-qe-do-te-luftojne-lajmet-e-rreme_5c8fd06599e38

Apple thuhet se po përballet me një gjobë prej 500 milionë eurosh nga BE-ja për kufizimet e qasjeve në transmetimin e muzikës

openAI

Ç’është Sora, programi i ri i inteligjencës artificiale që krijon video nga teksti?

tik tok

Siguria e fëmijëve, BE nis një hetim zyrtar ndaj TikTok-ut

Facebook-WhatsApp-Instagram-750x430-1

Gjigantët teknologjikë bëhen bashkë për t’i luftuar përmbajtjet mashtruese të AI-së në zgjedhje

openAI

OpenAI tronditi botën me videot e krijuara nga fjalët

google maps

A e dini se Google Maps ka një opsion që ju lejon të “udhëtoni në kohë”?

hackers_security_password-100004008-gallery-1

Hakerat publikojnë dokumente të brendshme të kompanisë ONE Albania

INFO

NA NDIQ