Mrekulli e skuadrave shqiptare! Vardari i Shkupit gjunjëzohet në Ohër

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23 Prill, 2023

Skuadra shqiptare, Gostivari, është në pozitën e dytë të tabelës në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut, pasi ka përfituar nga humbja me rezultat 2:1 e Vardarit të Shkupit në Ohër nga Voska.

Skuadra shqiptare, Voska Sport, ka treguar cilësi karshi Vardarit dhe i buzëqesh elita e futbollit maqedonas.

Nga ana tjetër, Gostivari fitoi me rezultat 5:1 në ndeshjen kundër Kozhuf, kështu që tani janë dy pikë para Vardarit në vendin e dytë të tabelës, duke mbetur katër pikë prapa liderit Voska.

Voska kryeson me 62 pikë, pasojnë Gostivari me 58, Vardari 56, Pelisteri 50 pikë.

Java e 25-të, rezultatet

Voska Sporti – Vardari 2:1
Besa – Arsimi 1:0
Karaormani – Boreci 4:0
Bellasica – Pelisteri 2:1
Kamenica Sasa – Ohri 2:1
Gostivari – Kozhufi 5:1
Lokomotiva – Detonite 1:3
Slloga Vinica – Teteksi 1:1

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

KASAMI

Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

osimhen

S’kishte dyshime, Osimhen sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A

SPORT

Leipzig dhe Eintracht Frankfurt përballen sonte në finalen e Kupës së Gjermanisë

SPORT

Finalja e Kupës FA, sot përballen Man City dhe Man United

IMG_1814

Talenti kumanovar Albion Jashari po shkëlqen tek KF Shkëndija U16

INFO

NA NDIQ