MSH: 33 raste të reja me “Omicron”, tre me fluron

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2022

MSH-ja njofton se në Laboratorin për virusologji të ISHP-së janë bërë analiza për detektimin e llojit “Omicron” të virusit SARS CoV2.

Nga 56 mostrat e përpunuara pozitive, 33 kanë rezultuar pozitiv me variantin Omicron apo 59% nga mostrat pozitive.

Ky variant, sipas MSH-së, është detektuar tek 16 pacientë nga Shkupi, 10 nga Ohri, 4 nga Tetova, 2 nga Kavadari dhe 1 nga Koçana.

Tek tre pacientë nga Shkupi njëkohësisht është detektuar kombinimi I dy viruseve Influenza A dhe SARS CoV 2./KlanMacedonia/

TË FUNDIT
5 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
5 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
7 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
8 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
9 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

20 orë
Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë
15 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara
9 orë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
19 orë
Sot dhe nesër regjim i posaçëm komunikacioni në qendër të Shkupit
15 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
21 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

INFO

NA NDIQ