MSH: Detektohen nëntë raste me “Omicron”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2022

MSH-ja ka njoftuar se në Laboratorin për virusologji në Institutin për Shëndet Publik janë bërë analiza për detektimin e llojit “Omicron”. Siç njoftohet janë përpunuar 24 mostra të rasteve pozitive me COVID-19, me pacientë nga Shkupi, Koçana, Velesi, Gjevgjelia dhe Bogdanca. Nga numri I përgjithshëm I testimeve, tek 9 pacientë është detektuar varianti “Omicron” I virusit. Të gjithë pacientët me “Omicron” janë nga Shkupi kurse njëri nga Koçana./KlanMacedonia/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

inbound8095449253420538831

Valbona Adili Emini: Pabarazia gjinore në politikë ndihet kudo edhe pse kemi gra të forta e të emancipuara

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Edhe “Demokracia e re sillet më e ndërgjegjshme se VMRO-DPMNE

sela tubim

Ashpërsohet retorika në tubime, VLEN dhe Fronti Europian me akuza dhe porosi mes tyre

xhezair shaqiri hoxha

Pse po e kritikoj BDI-në?

INFO

NA NDIQ