MSH: Fillimi i vitit shkollor do të varet nga gjendja epidemiologjike në vend

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2022

Ministria e Shëndetësisë informon opinionin se anëtarët e Komisionit për Sëmundje Infektive (KSI) në mbledhjen e sotme kanë diskutuar për më shumë propozim masa, për të cilat në mënyrë plotësuese do të sillen vendime dhe konkluzione.

Gjatë mbledhjes së Komisionit u shqyrtua propozimi për shkurtimin e kohës së izolimit të personave pozitiv nga testimi i SARS-Cov-2 të cilët janë raste a-simptomatike. Për këtë propozim anëtarët do të sjellin vendim pas një diskutimi i cili do të pasoj ditëve në vijim.

Gjatë mbledhjes së sotme KSI-ja gjithashtu shqyrtoi edhe mundësin eventuale për ndryshimin e fillimit të gjysmë-vjetorit të dytë 2021/2022. Vendimi për këtë do të sillet pak para fillimit të gjysmë-vjetorit të dytë, me çrrastë vendimtare do të jetë gjendja epidemiologjike në vend. Megjithatë çdo vendim eventual për fillimin e gjysmë-vjetorit të dytë do të jetë në pajtim me Ministrinë e Arsimit.

TË FUNDIT
39 minuta
VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit
1 orë
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
2 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
2 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
2 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
Demiri: Sallat e operacionit në klinikën “Nënë Tereza” janë mbyllur për shkak të problemeve teknike
12 orë
Kryeministrin indian “çudit” dynjanë: Jam i zgjedhur nga Zoti! Më dërgoi për një qëllim
1 ditë
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
8 orë
Pas 16 viteve, BDI ulet në vendet e rezervuara për opozitën në Kuvend
1 ditë
KSHZ-ja shqyrton ankesën e Frontit Evropian
23 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues
4 orë
Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve
1 ditë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
11 orë
Avancimi i statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, deklaratat dhe roli i këtij institucioni

LEXO MË SHUMË

IMG_2507

VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ