MSH: Janë hospitalizuar 576 pacientë me virus, ka 183 shtretër të lirë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/01/2022

Në repartet infektive dhe në qendrat e kovidit në shtet janë hospitalizuar gjithsej 576 pacientë me Kovid-19 dhe ka 183 shtretër të lirë.

Në qendrat e kovidit në Shkup gjithsej janë hospitalizuar 174 pacientë prej të cilëve 71 në Klinikën për Sëmundje Ngjitëse, 75 në SPQ “8 Shtatori” dhe 28 në Klinikën për Sëmundje të Mushkërive TBC, informuan për MIA-n nga Ministria e Shëndetësisë.

Njoftuan se sipas të dhënave të cilat klinikat dhe spitalet çdo mëngjes ua dorëzojnë, për momentin në Shkup vende të lira ka në Klinikën Infektive, në SPQ “8 Shtatori” dhe në Institutin për TBC.

Ministria e Shëndetësisë. siç bëhet e ditur, në bazë ditore e ndjek situatën me kapacitetet spitalore sa i përket përmbushjes së tyre, me qëllim të planifikimit me kohë të hapave të ardhshëm për kujdes adekuat të të gjithë pacientëve të cilët kanë nevojë për mjekim spitalor.

TË FUNDIT
35 minuta
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
42 minuta
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
51 minuta
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
57 minuta
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
2 orë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë
20 orë
Albin Kurti: Me kryeministrin Rama, raportet i kemi të mira
42 minuta
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
1 ditë
Përçarje brenda koalicionit Fronti Evropian? – Këto janë detajet e fundit
6 orë
Si janë pensionet në Gjermani, sa dhe ku duhet të punoni për një pension të mirë?
24 orë
Clark: Do të ishte tradhti ndaj Amerikës nëse dhëndri i Trump ndërton memorial në Serbi
4 orë
Arrestohet në Dubai shqiptari i shumëkërkuar
1 ditë
Paralajmërohet ndërprerje e linjës ajrore Shkup-Gjenevë nga 1 nëntori

LEXO MË SHUMË

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

cerdhe

Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

INFO

NA NDIQ