MSHIA do të prezantojë një strategji të re për reformë në administratën publike

INA
INA

20/09/2023

Strategji të re për reformë në administratën publike (2023 – 2030) do të prezantojë sot Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës, në bashkëpunim me SIGMA.

Strategjia do të promovohet në ngjarjen “”Administrata Publike bashkëkohore, efikase dhe e digjitalizuar: Vizioni 2030. Ofrimi i shërbimeve publike më cilësore për qytetarët dhe sektorin privat”.

Janë paralajmëruar fjalime të minisrit të Shoqërisë informatike dhe administratës dhe kryeministrit Dimitar Kovaçevski (përmes lidhjes së konferencës, si dhe ambasadori evropian Dejvid Gir, Gregor Varant, shef i programit SIGMA, OECD dhe Maja Hanxhiska Trendafilova drejtoreshe e Shkollës rajonale për administratë publike “ReSPA).

Do të prezantohet procesi i përpunimit dhe mekanizmat për aplikimin dhe monitorimin e tij, si dhe synimet dhe prioritetet kryesore deri në vitin 2030 sipas fushave prioritare.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali-ahmeti-sllupcan

Tropoja e shpallë “Qytetar Nderi” Ali Ahmetin

IMG_6975

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

ZHAKU

Jo bashkëshorti, ja kush është fajtor për vrasjen e Liridonës sipas Zhakut

Liridona ademaj

Detaje të reja për vrasjen makabre, Granit Plava sillej në oborrin e restorantit ku po darkonin Liridona dhe Naimi, rrugës ndërruan veturat

Talat Xhaferi3

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

ndertim

Në Maqedoni hipotekat ulen, ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

vrasesit vanja palevski

Palevski kishte disa akuza penale

IMG_6973

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

IMG_6974

“Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë, ai sot s’ish gjallë” – Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij(VIDEO)

INFO

NA NDIQ