MTEL prezanton MOVE TV: Një platformë më e mirë transmetimi me përmbajtje të ndryshme dhe opsione praktike

ina-online
ina-online

09/11/2023

Grupi Telekom Serbia, përmes operatorit të telekomunikacionit MTEL, lansoi platformën më të re të transmetimit, MOVE TV, pikërisht nga Maqedonia.

Kjo platformë moderne OTT për televizion, radio dhe video me kërkesë, e cila funksionon me MOVE Android Box dhe si një aplikacion i pavarur celular, përfaqëson angazhimin e vazhdueshëm të MTEL për të përmirësuar përvojën e përdoruesit duke ofruar përmbajtje me cilësi të lartë dhe veçori digjitale të avancuara.

MOVE TV u ofron përdoruesve të tij akses në një gamë të gjerë opsionesh argëtimi, duke përfshirë: Mbi 200 kanale televizive, nga të preferuarit rajonal te gjigantët ndërkombëtarë si Superstar, Arena Sport, HBO, CNN dhe Disney Channel. Është e rëndësishme të theksohet se lista e kanaleve vendase, rajonale dhe ndërkombëtare do të rritet vazhdimisht. Shembull për këtë është shtimi i grupit DigitAlb me kanalet Top Channel dhe Klan Alb, me paralajmërimin e zgjerimit të mëtejshëm të tij. Me ndihmën e funksioneve digjitale të avancuara si kthimi prapa dhe ndalja e programit të drejtpërdrejtë, MOVE TV siguron që përdoruesit të mos humbasin kurrë programet e tyre të preferuara.

“Ne jemi jashtëzakonisht të kënaqur të prezantojmë MOVE TV, një platformë revolucionare transmetimi që ripërcakton mënyrën se si përdoruesit përjetojnë argëtimin. Me MOVE TV, ne jo vetëm që ofrojmë një gamë të gjerë përmbajtjesh, por gjithashtu fuqizojmë përdoruesit ta shikojnë atë përmes veçorive inovative dhe opsioneve të aksesueshmërisë. “Pavarësisht nëse bëhet fjalë për filmat më të fundit, ngjarje sportive apo shfaqje të preferuara radiofonike, MOVE TV siguron që klientët tanë të mund të shijojnë argëtimin dhe përmbajtjen që duan në çdo kohë dhe kudo”, thotë Drejtori i përgjithshëm i MTEL, Marko Llopiçiq.

MOVE TV përfshin:

Live TV: Mbi 200 kanale televizive, nga të preferuarat rajonale te gjigantët ndërkombëtarë si Superstar, Arena Sport, HBO, CNN dhe Disney Channel.

Video librari: Me një koleksion prej mbi 10,000 filmash dhe seriale, duke përfshirë tituj ekskluzivë nga produksioni i Telekom Serbia dhe produksione të tjera me famë botërore si HBO, BBC dhe AXN, MOVE TV ofron një përzgjedhje të gjerë të filmave dhe serialeve legjendar dhe aktual.

Radio stacione Premium: Përdoruesit mund të sintonizohen me radiostacionet më të mira lokale dhe rajonale, si Radio S1, Naxi Radio, TDI Radio dhe shumë të tjera, duke ofruar një shumëllojshmëri muzike dhe përmbajtje tërheqëse.

Përveç kësaj shumëllojshmërie të përmbajtjes, MOVE TV krenohet me veçori të avancuara të krijuara për të përmirësuar përvojën e përdoruesit, duke përfshirë:

Ndalje dhe kthim prapa në kohë reale: Përdoruesit mund të ndalojnë dhe të kthejnë përsëri përmbajtjen televizive në kohë reale, duke i lejuar ata të shikojnë shfaqjet, serialet, filmat ose ndeshjet e tyre të preferuara sportive deri në 7 ditë mbrapa.

Opsioni për të përdorur pajisje të shumta: MOVE TV mund të përdoret në pajisjet televizive (ose me MOVE Android Box ose Smart TV), celularë dhe tableta. Me MOVE Android Box, çdo pajisje televizive transformohet në një televizor inteligjent, duke siguruar integrim pa probleme.

Fleksibiliteti i vendndodhjes: Si një platformë dinamike dhe praktike e transmetimit, MOVE TV mund të transferohet dhe përdoret lehtësisht në çdo vend në Maqedoni, duke ofruar argëtim të pandërprerë për përdoruesit në lëvizje.

MOVE TV tani është i disponueshëm për abonim, duke ofruar paketa të shumta për të përmbushur shijet dhe nevojat e ndryshme të përdoruesve. Për më shumë informacion vizitoni faqen e internetit mtel.mk ose telefononi në numrin 15 010.

Image preview

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

INFO

NA NDIQ