Muçi: Çdo lojtar ka ego për të nisur si titullar, por Kombëtarja kërkon sakrifica

Picture of INA
INA

04/06/2024

Sulmuesi Ernest Muçi vulosi miqësoren duke shënuar golin e tretë për Shqipërinë.

Talenti 23-vjeçar i Besiktas, deklaroi pas ndeshjes që dëshiron fanellën e titullarit në Kombëtare, por që është i gatshëm të sakrifikojë për të mirën e grupit.

“Ndjehem shumë mirë dhe tek transferimi dhe këtu në Kombëtare, jam i lumtur që shënova dhe arrita të luaj. Ishte një test për ne, por duhet të vazhdojmë të përgatitemi për Europianin.

Në skemën tonë majtas ose mbrapa sulmuesit është pozicioni im. Çdo lojtar ka egon e tij për të qenë në fillim, por është Kombëtare dhe të gjithë duhet të sakrifikojmë e rëndësishme është që Kombëtarja të marrë rezultate të mira.”

TË FUNDIT
20 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
22 minuta
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
3 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
8 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
10 orë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën
1 ditë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
8 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
1 ditë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
3 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

LEXO MË SHUMË

zvicer gjermani

Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

Screenshot_10-9-574x360

Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

izer aliu

FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia

xhaka zvicer

Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë

INFO

NA NDIQ