Mucunski: Zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare duhet të mbahen në një datë

INA
INA

8 Maj, 2023

Kryetari i Komunës së Aerodromit nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Timço Mucunski u shpreh se zgjedhjet presidenciale duhet të mbahen bashkë me ato parlamentare.

Sipas tij, me ardhjen e partisë së tyre në pushtet do të jetë më mirë dhe se kryetarët e komunave nuk do të diskriminohen varësisht se cila parti qëndron në pushtet lokal.

“Nuk do të dënohen qytetarët e Komunës Qendër ose të Strumicë, ata janë qytetarë tanë dhe nuk duhet të shihet se me cilën parti është kryetari i tyre”, theksoi Mucunski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Gjykata_1-768x463-1-750x430-1

Ohër, shtyhet për më 12 korrik gjyqi për rrahjen e Pendikovit

mesic

“Rruga drejtë BE-së po zgjatet pa nevojë”, Mesiq: Maqedonia është dashur të jetë anëtare shumë kohë më parë

ora-rryma-evn-struja

Nga korriku, energjia elektrike 13% më e shtrenjtë

mickoski-kovacevski

Kovaçevspi: Me Mickoskin do të bisedojmë për marrjen e mbështetjes nga VMRO-DPMNE për eurointegrimet

Kristofer-Hill

Hill: Prishtina do t’i bartë pasojat sepse nuk i dëgjoi këshillat e SHBA-së

tetova

Tetovarët adhurues të targave të veçanta/ Paguajnë 73 mijë denarë që në vend të numrave të vendosin emrin

policia-714x420

Karikator arme në tualetin e shkollës në Hasanbeg!

rama kovacevski

Rama batuta me Kovaçevskin: Integrimi na la pa flokë

BIZNESE-PRODHUESE-1

ESHS: Është ulur prodhimtaria industriale

INFO

NA NDIQ