Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

ina-online
ina-online

01/10/2023

Forumi Rinor i Aleancës për Shqiptarët(ASH) në Tetovë mbajti Kuvendin e tretë ku për kryetar të saj në Tetovë zgjodhi Muhamed Lalën.

Punimet e Kuvendit i përshëndeti kryetari i degës së ASH-së në Tetovë, Flakron Bexheti i cili elaboroi procesin disa javor të riorganizimit që sipas tij “kulminoi me rritje drastike të numrit të anëtarëve të rinj që pasqyron interesimin e shtuar të të rinjëve për tu aktivizuar në Aleancën për Shqiptarët si shpresë e vetme për tetovarët dhe shqiptarët në përgjithësi.”

Të pranishëm ishin edhe kryetari i ASH-së, Arben Taravari, kryetari i Kuvendit Ziadin Sela dhe anëtarë të kryesisë.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

david geer gir dimitar kovacevski

Kovaçevski-Geer: Plani i Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor është inkurajues për qytetarët tanë

Dimitar_Kovacevski_23-780x470

Kovaçevski thirrje opozitës të nominoj ministra në Qeverinë teknike

INFO

NA NDIQ