Mungoi i akuzuari i parë, anulohet seanca e sotme për rastin “Pendikov” në gjykatën e Ohrit

INA
INA

12 Korrik, 2023

Për shkak të mungesës së të akuzuarit të parë, nuk u mbajt seanca e parë gjyqësore nga procesi që në gjykatën themelore në Ohër po udhëhiqet sipas lëndës pas rrahjes së denoncuar të Hristian Pendikovit, sekretarit të klubit kulturor bulgar në Ohër.

Përfaqësuesit juridikë të mbrojtjes deri në Gjykatë kanë parashtruar dokumentacion mjekësor, me të cilin e kanë arsyetuar mungesën e të akuzuarit të parë Ilija Spaseski, të cilit nga ana e mjekut specialist iu përcaktua pushim mjekësor në kohëzgjatje prej të paktën 15 ditëve.

Prokuroria publike nga Ohri ka parashtruar aktakuzë kundër Spaseskit, sipas të cilit, i akuzuari i parë në lëndë ngarkohet për vepër të kryer penale “shkaktim të lëndimeve të rënda trupore”, në çka i akuzuari u prononcua i pafajshëm. Spaseski në procedurë hetuese mbrohej me heshtje.

Seancën e ardhshme gjyqësore për këtë lëndë, gjykatësi Bojan Martinovski e caktoi për 21 shtator.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

nenad-canak-1130x635

Sulmi terrorist në veri, Çanak: Inteligjenca perëndimore e dinte, kurthi për Vuçiçin

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

Petar-Boskovic

Ish-kreu i ministrisë serbe të mbrojtjes: Policia e Kosovës ka treguar se nuk janë mizorë

Ganimete Musliu-600x3601696240829

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

INFO

NA NDIQ