Mungon vetëm zyrtarizimi, Shqipëria gati sfidën e dytë miqësore në mars

INA
INA

09/02/2024

Pas Suedisë, kombëtarja kuqezi ka gjetur edhe një tjetër rival për ndeshjen e dytë miqësore në muajin mars, gjatë ditëve të lira të FIFA-s. Skuadra e teknikut, Sylvinjo do të përballet me Kilin, ndërsa konfirmimi ka ardhur nga vetë presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, menjëherë pas shortit të hedhur në Paris, për Ligën e Kombeve.

“Numri 1” i “qeverisë” së futbollit saktësoi se mbeten vetëm detajet e fundit për të zyrtarizuar këtë ndeshje që pritet të luhet më 21 mars, në stadiumin e Bolonjës në Itali, ndërsa, Federata konfirmoi pak javë më parë miqësoren tjetër për kombëtaren “Kuqezi”, në përgatitjet e saj për finalet e “Euro 2024”, ku në 26 mars, do të përballen me Suedinë në “Friends Arena”, të Stokholmit.

Si Kombëtarja suedeze, ashtu edhe ajo e Kilit janë dy rivalë prestigjozë, duke njohur historinë e tyre në futbollin botëror. Po ashtu, këta kundërshtarë janë zgjedhur duke ditur nivelin e vështirësisë në Grupin B të Euro 2024, ku Shqipëria do të luajë kundër Italisë, Spanjës dhe Kroacisë e në këtë mënyrë, tekniku Sylvinho do të ketë një ide më të qartë për lojtarët që do të marrë me vete në Gjermani për finalet e Kampionatit Evropian.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO / Goli i parë te Beshiktashi, por Ernest Muçi mbetet me “këmbë në tokë”

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

INFO

NA NDIQ