Murat Jakin shkurton listën, dy shqiptarë mbeten jashtë Evropianit në Gjermani

Picture of INA
INA

06/06/2024

Seleksionuesi i Zvicrës, Murat Jakin dhe stafi i tij e kanë bërë shkurtimin e dytë të listës pas ndeshjes miqësore me Estoninë. E pjesë e këtij shkurtimi janë katër futbollistë, përfshirë këtu edhe dy shqiptarë.

Bëhet fjalë për Uran Bislimin e Albin Hajdarin, plus Filip Ugrinic e Kevin Mbabu, të cilët mbetën jashtë listës definitive përkundër paraqitjeve të mira në stërvitje.

“Jemi marrë vesh me ta që të mos na bashkohen në San Gallen për ditët e para-kampit. Por, ata do të mbesin në formë individuale në mënyrë që të jenë të gatshëm nëse do të kemi nevojë për ta gjatë Evropianit”, deklaroi trajneri Yakin.

Aktualisht, pjesë e “helvetikëve” janë: Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Andi Zeqiri e Ardon Jashari.

TË FUNDIT
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
18 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
18 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
18 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
18 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

ME TE LEXUARA

18 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
18 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
18 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
18 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
18 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

euro 2024 gjermani

EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

Pep Guardiola

Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

kombetarja-768x486

Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

struga trim lum

Skuadra strugane me përforcim të radhës

kombetarja ivan balliu

Mediet italiane zbulojnë lojtarin më të rëndësishëm te Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia

shqiperia euro 2024

Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

INFO

NA NDIQ