Murat Yakin: “Skuadra ime është gati për të luftuar kundër Anglisë së madhe”…

Picture of INA
INA

03/07/2024

Murat Yakin, trajneri zviceran, përpara se të ndeshej me Anglinë në çerekfinalen e Euro 2024, u shpreh: “Ata kanë lojtarë të mrekullueshëm. Unë mendoj se ata mund të jenë një surprizë e madhe tani.

Në fazën e grupeve, nuk është aq e lehtë të luash. E pamë kundër skuadrave më të vogla. Kësaj skuadre iu desh të luajë kundër Sllovakisë me 9 dhe 10 lojtarë 60 metra larg zonës së tyre. Dhe nuk është e lehtë të thyesh linjat. Kur shohim Bellingham, mund të presim shumë nga ky lojtar që fitoi Ligën e Kampionëve.

Ne duhet të fokusohemi te të gjithë lojtarët, sepse ata mund të bëjnë diferencën në turne të mëdhenj. Është detyra ime të përqendrohem në mënyrën se si do ta luajmë këtë lojë. Ne luajtëm kundër Gjermanisë, ishim të mirë. Ne luajtëm kundër Italisë, e cila është gjithashtu një ekip i madh.

Dhe pse tani nuk e mundim Anglinë? Jemi në formë të mirë për momentin. Do të shohim, është një sfidë e mirë dhe ekipi im është gati të luftojë kundër Anglisë së madhe”.

TË FUNDIT
7 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
7 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
7 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
1 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
1 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
7 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
7 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
7 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
1 ditë
klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025
1 ditë
Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët
1 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

INFO

NA NDIQ