Murinjo a do të lëviz nga kryeqendra italiane

Iliria News Agency
Iliria News Agency

29 Mars, 2023

Sipas të përditshmes italiane “Correire dello Sport”, trajneri portugez, Hoze Murinjo, qëndron larg nga thashethemet për t’u larguar nga skuadra e Romës.

“Hoze ka vendosur të respektojë kontratën me Romën deri në skadimin e saj, 30 qershor 2024”, shkruan gazeta italiane.

Ai kishte arritur tashmë në këtë përfundim dhe duket se ka vendosur të qëndrojë deri në fund në drejtimin e Romës.

Thashethemet se PSZH, Njukasëll dhe Interi mund të jenë destinimi i tij i ardhshëm, ndalgadal po shuhen. Si rezultat i qëndrimit të tij, mendohet se Dibala bashkë me Smollingun, do të qëndrojnë gjithashtu edhe pse “zikaltërit” e Interit janë të interesuar për dyshen e lartëpërmendur.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1614

Xhaka u jep lamtumirën tifozëve të Arsenalit

koso

Përfundim i çuditshëm i kampionatit kosovar, rrjetet sociale “vlojnë” nga komentet

xhaka

Xhaka i pandalshëm në ndeshjen e tij të fundit për Arsenalin, realizon sërish

mesi-argentina

Messi theu rekordin e Ronaldos

ajani

Ajan Muaremi kthehet me medalje të argjendtë nga garat ballkanike të karatesë

salah

Salah i vetëofrohet Realit

myrto uzuni

Uzuni magjik, ngjit Granadan në La Liga

shkendija u16 albion

Shkëndija U16 siguron titullin e kampionit

messi-2

Messi shënon, PSG kampion i ri

INFO

NA NDIQ