Murinjo takohet në Londër me presidentin e klubit arab, trajneri portugez jep vendimin për të ardhmen e tij

Picture of ina-online
ina-online

15/06/2023

Zhoze Murinjo ka fluturuar në drejtim të Londrës për të takuar drejtuesit e klubit të Al Ahli.

Trajneri portugez, i shoqëruar nga menaxheri i tij irlandez, Matju O’Donoho, ka takuar delegacionin e klubit arab, ku në krye ishte presidenti, Valid Moaz.

Palët janë takuar në një nga hotelet më luksoze të Londrës, shumë pranë me stadiumin “Stamford Bridge”. Presidenti i klubit i ka ofruar Murinjos një kontratë dy vjeçare dhe miliona euro përfitime, ndërkohë që shuma mendohet të jetë rreth 100 milionë euro për dy sezone.

Megjithatë, trajneri e ka refuzuar ofertën faraonike nga Arabia Saudite. Ai ia ka bërë të qartë presidentit se nuk është i interesuar për t’u larguar nga Roma dhe se ka një objektiv dhe një projekt me verdhekuqtë. Murinjo mund të largohet nga Roma vetëm në rast se ka një ofertë nga Real Madridi ose PSG, në raste të tjera, “Gazzetta dello Sport” raporton se largimi është i pamundur.

TË FUNDIT
56 minuta
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
59 minuta
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
60 minuta
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
1 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
1 orë
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it

ME TE LEXUARA

18 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
15 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
22 orë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
1 orë
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
18 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
14 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
22 orë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
1 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
18 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

moti shiu

Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër

Lajcak

Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

KFOR KS

Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ebrahim raisi

Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi

INFO

NA NDIQ