Muriqi dhe Mallorca sigurojnë mbijetesën, sulmuesi kosovar një prej më të mirëve ndaj Cadizit

Picture of INA
INA

12/05/2023

Mallorca ka marrë tre pikë të rëndësishme në garën për mbijetesë.

Skuadra ku luan edhe sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, ka mposhtur Cadizin me rezultat minimal 1-0, shkruan IndeksOnline.

Golin e vetëm në ndeshje e ka shënuar Pablo Maffeo në minutën e 16-të.

Vedat Muriqi luajti përgjatë 90 minutave, ku edhe pse nuk arriti të shënonte, ishte një prej më të mirëve për skuadrën e Mallorcas, duke u vlersuar me notën 7.8.

Kur kanë mbetur edhe katër ndeshje deri në fund të kampionatit, Mallorca me këtë fitore ka siguruar edhe një sezon në La liga, duke shkuar në kuotën e 44 pikëve dhe renditet në vendin e 12-të.

Në anën tjetër Cadiz ndodhet në pozitën e 15-të me 35 pikë./IndeksOnline

TË FUNDIT
52 minuta
"Shqipëria është 99% jashtë Europianit", thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu
2 orë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
2 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
2 orë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
4 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

ME TE LEXUARA

14 orë
Ofendoi tifozët e Maqedonisë së Veriut, Dënimi i parë për Mirlind Dakun vjen nga klubi i tij rus, Rubin Kazan
14 orë
Tri ndeshje sot në EURO 2024, kemi se çfarë të shohim
14 orë
Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare
8 orë
Gjeorgjia barazon me Çekinë, shpresë për Shqipërinë
5 orë
Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!
4 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
2 orë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
2 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-22-23-46-26-930_com.facebook.katana-edit

“Shqipëria është 99% jashtë Europianit”, thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu

IMG_3507

Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…

mitaj

10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn

IMG_3505

Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd

kombetarja mitaj asani bajrami

Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

IMG_3501

Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!

Screenshot_4-16-600x360

Gjeorgjia barazon me Çekinë, shpresë për Shqipërinë

broja sylvinjo silvinjo

Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare

euro 2024 gjermani

Tri ndeshje sot në EURO 2024, kemi se çfarë të shohim

INFO

NA NDIQ