Muriqi: Dua të shënoj më shumë gola që i sjellin pikë Mallorcas

INA
INA

26 Maj, 2023

Vedat Muriqi ishte vendimtar mbrëmë në fitoren e Mallorcas ndaj Valencias 1:0 duke e shënuar golin e tre pikëve.

Sulmuesi kosovar ndihet i lumtur me kontributin e dhënë, jo vetëm në lojën e mbrëmshme, por edhe në përgjithësi në këtë sezon.

Sidoqoftë, “Pirati” dëshiron të shënojë më shumë gola që i sjellin pikë klubit ishullor spanjoll.

“Jam mjaft i lumtur sepse tashmë kemi shpëtuar pa rënë nga liga. Fituam përsëri dhe tashmë i kam shënuar 14 gola. Por, dua të shënoj më shumë gola që i japin pikë Mallorcas. Nuk ma ndien nëse nuk shënoj gol nëse marrim pikë”, u shpreh fillimisht ish-futbollisti i Rizesporit, Fenerbahçes dhe i Lazios.

“Është e vërtetë që kur të shpëtosh pa rënë nga liga, është e vështirë të përgatitesh për lojën e ardhshme. Por, është puna e jonë dhe duke e falënderuar trajnerin, punuam më shumë dhe shkoi mirë”, shtoi tutje ai.

I pyetur për paraqitjen e tij, sulmuesi prizrenas ishte i qartë, shkruan “Gazeta Express”.

“Nuk po bëj asgjë speciale, po e shfaq atë që e kam brenda meje. Dhe, nëse njerëzit i vlerësojnë këto gjëra, mirë, jam i lumtur për këtë. Shpresoj që të kem më shumë vite si ky”, përfundoi Muriqi.

Muriqi i ka realizuar 14 gola këtë sezon në La Liga, ndërsa i ka bërë edhe tre asistime. /GE/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zgjodhi Arabinë Saudite, Benzema tregon motivet: Unë jam mysliman dhe jam në vendin tim

Van de Beek

Van de Beek: Është koha që të largohem

dybala

Dybala mbetet te Roma

palmeira

Futbollisti i West Ham u bë lojtari i parë që fitoi të gjitha kompeticionet e UEFA-s

liverpool

Liverpooli zyrtarizon Mac Allisterin

mesi messi mls inter miami

Flet Messi: Ja pse nuk u ktheva te Barça

inter fiorentina

Dy finale të humbura, Italiano: E dhimbshme! Shoh djemtë dhe vuaj

Anceloti

“Mungesë respekti”, Ancelotti godet Cardinale-n: I destinuar të dështojë

mesi messi mls inter miami

Jo vetëm Messi, Inter Miami kërkon transferimin e tre shokëve të tij

INFO

NA NDIQ