Muriqi i sjell fitoren Mallorcas, futet në Top 5 të golashenuesve në La Liga

INA
INA

25 Maj, 2023

Muriqi i sjell fitoren Mallorcas, futet në Top 5 të golashenuesve në La Liga
Mallorca ka shënuar fitore ndaj Valencias me rezultat minimal 1-0, në ndeshjen e vlefshme të javës së 36-të të kampionatit spanjoll.

Golin e fitorës për skuadrën e Mallorcas e ka shënuar sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi në minutën e 64-të, shkruan IndeksOnline.

Ky ishte goli i 14-të i Muriqit këtë sezon në la Ligën spanjolle.

Sulmuesi kosovar me golin e sotëm është futur në Top 5 të golashenuesve në La Liga.

Muriqi është barazuar me gola këtë sezon me Griezmanin, ndërsa para tyre janë Lewandowski me 23 gola, Benzema 18 dhe Joslue me 16 gola./IndeksOnline/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-06-08-22-26-24-304-edit_com.facebook.katana

Iku me 3 marka dhe u kthye me 3 miliardë, historia e pabesueshme e Pacollit

mickovski

Mickoski ofron tri data për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme

arsim sinani

Sinani për 100 ditëshin e ASH-së në Qeveri

feta sela

Alimi: Më ofruan liri me kushtin, ta tradhëtoj Selën

ambulanca-aksident

Humb jetën në Itali kamionisti shqiptar, shpëton mrekullisht djali i tij. Plagosen 8 të tjerë

vjosa osmani

Presidentja Osmani merr një telefonatë të rëndësishme nga Amerika, zbardhen detajet nga biseda

besnik bislimi albin kurti

Zëvendësi i Kurtit publikon dokumente të Serbisë: Beogradi përgatit mënyrën për ndarje të Kosovës

fejzi hajdari

Hajdari: Çka e pret Maqedoninë e Veriut?

Albin-Kurti1

Kurti: Nëse ka pajtueshmëri, mund ta thelloj vizionin për Asociacionin

INFO

NA NDIQ