Muriqi me Mallorcan përball Bilbaos në finale të kupës

INA
INA

01/03/2024

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi me ekipin e tij Mallorca do të përballet me Athletic Bilbaon në finalen e Kupës së Mbretit.

Të enjten mbrëma, Bilbao ka mposhtur Atletico Madridin me rezultat të përgjithshëm 4 me 0, për të kaluar në finale.

Muriqi me Mallorcan mposhtën Real Sociedadin për të të kaluar në finale të kupës.

Ai ditë më parë nëpër rrjeteve sociale ka thënë se është i gatshëm për ta fituar finalen.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rosi roma rossi

Roma përgatit kontratën e re për De Rossin

futboll

Man City dhe Chelsea takohen sonte në gjysmëfinale të Kupës FA

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

INFO

NA NDIQ