Muriqi nuk shënon por asiston në përballjen me Athletico Bilbao

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/05/2023

Mallorca barazoi 1-1 me Athletico Bilbao në shtëpi, në ndeshjen e La Liga. Sulmuesi i vendasve të Mallorcës, Vedat Muriqi dha asist për Lee Kang në minutën e 58-të, por skuadra nuk ia doli dot të mbrojë avantazhin, pasi Williams vendosi ekuilibrat në fund.

Për lojtarin dardan ky është asist i 3-të i këtij sezoni. Në edicionin e kaluar, Muriqi luajti 16 ndeshje dhe dhuroi 3 asiste. 29-vjeccari ka kontribuar për skuadra të ndryshme në Turqi si Fenerbahce dhe Rizespor.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ