Muriqi pas fitores ndaj Realit: Kjo është shtëpia jonë, ne vetë i bëjmë rregullat këtu

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/02/2023

Vedat Muriqi po vazhdon ta shijojë tej mase fitoren që Mallorca arriti me rezultat 1-0 kundër Real Madridit.

Sulmuesi kosovar është duke e shijuar triumfin ndaj kampionëve në fuqi të Spanjës.

Ai ishte një “luan” i vërtetë në fushë dhe u shpall futbollisti më i mirë në fushë, përcjell Futbollikosovar.net.

Në Twitter ai bëri një postim duke treguar se skuadra e tij asnjëherë nuk dorëzohet pavarësisht kundërshtarit e kurrsesi në terrenin vendas.

“Këtu është shtëpia jonë. Këtu vlejnë vetëm rregullat tona”, ka shkruar Muriqi në profilin e tij në Twitter.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

messi

Lionel Messi eliminohet nga Championsi i Concacaf-it

igli

Igli Tare në bisedime me Totenhemin dhe Çellsin

xavi

​Xavi: Jam krenar me ekipin tim

luis enrique

Luis Enrique: Do të ketë luftë në Barcelonë në ndeshjen kthyese

INFO

NA NDIQ