Mursel Misini nga Kumanova shpallet nënkampion i Maqedonisë

INA
INA

3 Shtator, 2023

Dje me datë 02.09.2023 u mbajtë kampionati shtetror i Maqedonisë për senior në Karate. Në këtë garë, Mursel Misini nga Klubi “Bashkimi2002” fitoi medaljen e argjentë në kategorin e seniorve deri 75 kg.

Lëndimi në sy e kufizoj me mbi 80% të shikimit ku në finale kishte ndalesë të rrept nga mjeku që të mos garoj sepse goditja më e vogël e mundshme mund të ishte fatale për humbjen e shikit në syrin e djatht, por prap Murseli vendosi të garoj duke mos e lën pa provuar që të luftoj në finale, ai humbi me rezultat minimal 1-0 në 7 sekundat e fundit me nje poen diskutabil të dhënë prej referit i cili ishte përgjegjës i rikthimit të kamerave.

Sidoqoft Mursel Misini siguron pjesmarrjen për në kampionatin ballkanik dhe të kupës së botësi cili do të mbahet njëri në Shqipëri dhe tjetri në Qipro. Me datë 10 shtator është playoff-i ku katër medalistat e kampionatit do të luftojnë për vend të parë, ku me tre fitore Murseli do të kualifikohet për në kampionatin botror i cili do të mbahet në Budapest të Hungarisë nga fundi i muajit tetor të këtij viti. Murselit i dëshirojmë shërim të shpejt dhe të kthehet që ta fiton playoff-in dhe ta përfaqëson Maqedonin në kampionatin botëror.

Të gjithë që kan mundsi të ndihmojnë finansiarisht Murselin drejt pjesmarrjes për në kampionatin ballkanik, kupës botës si dhe kampionatit botëror dashtë Zoti. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

caci-xavi-hernandez

Xavi me kontratë të re te Barcelona

ronaldo

Cristiano Ronaldo vishet me rroba arabe për Ditën Kombëtare të Arabisë Saudite

nagelsman

Gjermania, Nagelsmann: Këtu, për të fituar Europianin

degea

De Gea po mendon pensionimin

inter

Fond i Lindjes së Mesme, gati për të blerë Interin

kombetarja

UEFA dënon Shqipërinë për ndeshjen me Poloninë…

caci-xavi-hernandez

Xavi zgjat kontratën me Barcelonën

fc shkupi

Voska përballet me Shkupin, Vardari me Gostivarin

Messi Mesi Inter Miami

“I vetmi argjentinas që nuk mori mirënjohje nga klubi”, Messi zbulon hatërmbetjen me PSG

INFO

NA NDIQ