Musk: Llogaritë e verifikuara në Twitter do të jenë prioritet

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/04/2023

Shefi ekzekutiv i kompanisë Twitter, Elon Musk, ka thënë sot përmes një postimi se llogaritë e verifikuara tani do të jenë prioritet në këtë rrjet social.

Njoftimi vjen pasi ditë më parë Twitter iu hoqi shenjat blu, llogarive të verifikuara më herët.

Nëse llogaritë duan ta mbajnë shenjën verifikuese blu ata do të duhet të abonohen në shërbimin Twitter Blue me pagesë.

Ngjashëm vlen edhe për faqet qeveritare apo organizatave të ndryshme, por që çmimi është më ndryshe dhe shenjat identifikuese janë gri dhe flori.

Shërbimi Twitter Blue i lansuar kohë më parë, iu mundëson kujtdo që abonohet të fitojë ‘tickun’ verifikues në llogari, natyrisht me disa kushte që duhen plotësuar paraprakisht.

TË FUNDIT
14 orë
Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave
14 orë
Tesla e lë pas objektivin e madh
15 orë
Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë
2 ditë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
3 ditë
Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh

ME TE LEXUARA

15 orë
Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë
14 orë
Tesla e lë pas objektivin e madh
14 orë
Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave

LEXO MË SHUMË

Netflix

Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Tesla e lë pas objektivin e madh

youtube-804x380

Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

molla-e-kuqe-avioni-aeroplani-turk

Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh

nasa2

Vetëm 40 vite dritë larg, NASA zbulon planetin e ri të ngjashëm me tokën. Në të ardhmen mund të transferohet raca njerëzore

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

WhatsApp sjell dy opsione të rëndësishme për përdoruesit

rrjete sociale instagram facebook tik tok

BE heton Facebook dhe Instagram, rrjetet sociale dyshohet se shkaktojnë varësi tek fëmijët

microsoft-rifreskon-surface-book-2-me-procesoret-e-gjenerates-se-8-te-intel_5ca25a80aaf48

Microsoft Word më në fund ka zgjidhur një nga problemet më të bezdisshme

INFO

NA NDIQ