Musk: Llogaritë e verifikuara në Twitter do të jenë prioritet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26 Prill, 2023

Shefi ekzekutiv i kompanisë Twitter, Elon Musk, ka thënë sot përmes një postimi se llogaritë e verifikuara tani do të jenë prioritet në këtë rrjet social.

Njoftimi vjen pasi ditë më parë Twitter iu hoqi shenjat blu, llogarive të verifikuara më herët.

Nëse llogaritë duan ta mbajnë shenjën verifikuese blu ata do të duhet të abonohen në shërbimin Twitter Blue me pagesë.

Ngjashëm vlen edhe për faqet qeveritare apo organizatave të ndryshme, por që çmimi është më ndryshe dhe shenjat identifikuese janë gri dhe flori.

Shërbimi Twitter Blue i lansuar kohë më parë, iu mundëson kujtdo që abonohet të fitojë ‘tickun’ verifikues në llogari, natyrisht me disa kushte që duhen plotësuar paraprakisht.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gsmarena_002-1024x571

Apple Reality Pro, pritet të vij me pamje dy herë 4K

Apple-1

Apple mohon pretendimet e rusëve për spiunazh

3_Main-Apple-iPhone-battery

Shkencëtarët krijojnë një bateri celulari që mund të karikohet për 60 sekonda

amazon-firma-587x396-1

Amazoni dënohet me 25 milionë dollarë për shkelje të privatësisë së fëmijëve

Apple-1

Apple mund të prezantojë “disa” Mac në WWDC

iphone-14

Pritet të lançohet në muajin shtator, iPhone 15 ju surprizon me ndryshimet

twitter

Twitter kërcënohet me një ndalesë nga BE

iphone-xs-photo-650x358

Konfirmohet zyrtarisht, modelet iPhone 16 Pro do të kenë ekrane më të mëdha

whatsapp-me-dy-funksione-qe-do-te-luftojne-lajmet-e-rreme_5c8fd06599e38

WhatsApp bën ndryshimin e ri

INFO

NA NDIQ