Musk njoftoi ndryshime të reja në platformën “X”

INA
INA

02/04/2024

Elon Musk ka njoftuar ndryshime të reja në platformën X që do të lejojnë disa llogari të zhbllokojnë veçoritë premium falas.

“Në vijim, të gjitha profilet X me më shumë se 2,500 ndjekës të verifikuar do të marrin veçori Premium falas, dhe llogaritë me mbi 5,000 do të marrin Premium+ falas”, tha Musk, raportoi Time.

Më parë, veçoritë e X Premium u kushtonin përdoruesve tetë dollarë në muaj dhe përfshinin mundësinë për të ndarë postime më të gjata dhe për të ngarkuar video, u jepej përparësi më e lartë dhe përdoruesit merrnin më pak reklama.

Përdoruesit e X Premium+ marrin të gjitha veçoritë, por pa reklama, si dhe akses në chatbotin gjenerues Grok të fuqizuar nga AI.

Musk bleu ish-Twitter-in për 44 miliardë dollarë në prill 2022.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Elon Musk X twitter

Zbulohet se çfarë i shkroi Elon Musk stafit të Tesla-s ku njoftoi pushimin nga puna të më shumë se 10% të fuqisë punëtore

whatsapp-main-600x360

Aplikacioni WhatsApp po merr një chatbot me AI

190719_ROBOTET_12_8

A janë robotët “miqtë apo armiqtë tanë”? Ja çfarë mendojnë njerëzit në disa pjesë të botës

Elon Musk X twitter

Ndryshimet në platformën X të Elon Musk, përdoruesve nuk do t’u jepet ky opsion

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

WhatsApp njofton për uljen e kufirit të moshës së përdoruesve në disa vende

sam altman

Sam Altman prezanton ChatGPT Enterprise te kompanitë e tjera të mëdha

google

Google së shpejti prezanton telefonin e ri Pixel 8A

viber

Viber prezanton funksionin e ri me Al

iphone- telefon mobil

Pretendimi se përditësimi më i fundit i iOS i bën pajisjet të papërdorshme, ka një zgjidhje për këtë problem

INFO

NA NDIQ