Musk thotë se blerja e Twitter-it ishte diçka që “duhej bërë”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/04/2023

Miliarderi Elon Musk, në një intervistë të transmetuar drejtpërdrejt të martën vonë diskutoi për pronësinë e tij të platformës online, duke përfshirë pushimet nga puna, dezinformimin dhe stilin e tij të punës.

Kjo ishte një mundësi për një media që të intervistonte Musk, i cili gjithashtu zotëron Tesla dhe SpaceX.

Kjo pasi që, pasi bleu Twitter-in për 44 miliardë dollarë vitin e kaluar, ndryshimet e Musk përfshinin eliminimin e departamentit të komunikimit të kompanisë.

Siç raportohet, intervista ndonjëherë ishte e tensionuar, me Musk që sfidoi gazetarin të mbështeste pohimet për rritjen e nivelit të gjuhës së urrejtjes në platformë.

Herë të tjera, Musk qeshi me shakatë e tij, duke përmendur më shumë se një herë se ai nuk ishte CEO i Twitter, por qeni i tij Floki.

Ai gjithashtu zbuloi se ndonjëherë fle në një divan në zyrën e Twitter në San Francisko.

Reklamuesit që kishin shmangur platformën pas blerjes së trazuar të Musk janë kthyer kryesisht, tha miliarderi, pa dhënë detaje.

I pyetur nëse është penduar për blerjen e kompanisë, ai tha se ishte diçka që “duhej bërë”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

SHBA, Britania dhe Bashkimi Europian godasin grupin famëkeq të krimit kibernetik

openAI

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

viber

Viber prezanton funksionin e ri

maserati

Modeli i ri nga Maserati do të dalë në shitje këtë verë

bitcoin

Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

IBM: Europa është më e goditura nga sulmet kibernetike në 2023

iphone- telefon mobil

Pse duhet t’i ndalni telefonat apo të aktivizoni ‘airplane mode’ në aeroplan

yahoo-aol

“Bie” Yahoo Mail, miliona përdorues nga e mbarë bota nuk po mund të qasen në aplikacion

iphone- telefon mobil

5 vendet në shtëpi ku interneti është i ngadaltë

INFO

NA NDIQ