Muslija: Është momenti ynë, Kosova ka mundësi të mira për në Euro 2024

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21 Mars, 2023

Florent Muslija është një nga lojtarët më në formë të Kosovës, pasi po shkëlqen te SC Paderborn këtë sezon me gola dhe asistime.
Ai thotë se Kosovë është gati për këtë cikël kualifikues dhe ka gjasa të mira për të luajtur në Euro 2024.

“Pres shumë nga ky cikël kualifikues. Mendoj se i kemi mundësitë shumë të mira për të arritur në Evropian. E kemi ekipin shumë të fortë dhe shpresoj se do të arrijmë maksimumin”.

“Atmosfera është fantastike dhe sigurisht se të gjithë jemi të lumtur që jemi këtu. Shpresoj se do të arrijmë të kallëzojmë veten për vendin tonë”.

“Kundër Izraelit pres një ndeshje shumë të mirë dhe jam optimist se do ta fitojmë ndeshjen sepse e kemi kualitetin”.

“Mesazhi për Dardanët? I falënderoj të gjithë ata që po na përkrahin dhe shpresoj se do t’i sjellim pikët e plota në Kosovë”, ka thënë.

Kosova luan si mysafir në ‘Bloomfield Stadium’ të Tel Avivit të shtunën me 25 mars nga ora 18:00.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

judo-840x500

Xhudo: Kosova do të jetë nikoqir i Kampionatit Evropian

Pep Guardiola

Pep Guardiola zbulon planet për të ardhmen e tij

ronaldo-AL-NASSR

Zhgënjehet Ronaldo, kërkon largimin nga Al-Nassri

Era Istrefi

Era Istrefi në lidhje me futbollistin shqiptar?! (FOTO)

semi jaupaj

Semi Jaupaj shumë shpejt me një hit të ri

vinicius

Fyerjet raciste ndaj Vinicius Jr., identifikohen dhe shoqërohen tre persona

osimeh

Chelsea do të shpenzojë 150 milionë euro për Osimhen

xhaka-ardon-jashari

A po i vjen fundi Ardon Jasharit në FC Luzern?

spalleti

Spalleti informon edhe lojtarët rreth vendimit për t’u larguar nga Napoli

INFO

NA NDIQ