Musliu: “Albin Kurti është thjeshtë një produkt i porositur në “AliExpress” që porosit diçka tjetër dhe të vjen krejt diçka tjetër”

INA
INA

19/10/2023

Deputetja e PDK-së në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga partia ku ajo bën pjesë, i bërë sot thirrje Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti që të “t’i japë lirinë deputetëve të VV-së për të votuar Rezolutën në mbështetje për Policinë”.

Deputetja Musliu ka thënë se Kryeministri Kurti ka ardhur në pushtet me premtime të mëdha, ndërsa tani po bën krejt diçka tjetër, derisa e ka krahasur me produktet në “AliExpress”.

Në fund deputetja e ka quajtur edhe dështak Kryeministrin e Kosovës.

“Albin Kurti kudo që të jesh, të bëj thirrje, jepju lirinë deputetëve të partisë tënde për të vendosur dhe votuar parimisht. Mos harro se ke ardhur me premtime të mëdha në pushtet ndërsa veprimet e tua si qeveritar, në krahasim me premtimet e fushatës po e dëshmojnë çdo ditë se ti je thjeshtë një produkt i porositur në “AliExpress”, që porosit diçka tjetër dhe të vjen diçka tjetër, ke premtu diçka tjetër, vepron diçka tjetër. Me kuptimin e plotë të fjalës, Albin Kurti je një dështak”, tha Musliu.

Seanca e jashtëzakonshme, e cila pikë të vetme të rendit të ditës ka “Shqyrtimin e Propozim-Rezolutës për mbështetjen urgjente financiare të Policisë së Kosovës”, u bojkotua nga partia në pushtet.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ulutash

Komandanti i KFOR’it flet për situatën në Veri: E qetë, por mbetet e brishtë

bajram begaj

Presidenti Begaj: Shqipëria u zgjodh për herë të tretë anëtare e Këshillit të të Drejtave të Njeriut në OKB

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

VISAR

Talat Xhaferi kryeministër, Ademi: Kthim prapa s’ka, moment që shënon histori!

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

INFO

NA NDIQ