Musliu për Kurtin: Veteranët e UÇK-së i poshtëron çdo ditë

INA
INA

8 Gusht, 2023

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka reaguar pasi Kurti e emëroi zëvendësministër një pjesëtar të ushtrisë jugosllave gjatë luftës në Kosovë.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka shkruar se Kurti po e dëshmon që është larg e më larg Shqipërisë, e shumë më afër Serbisë.

Postimi i plotë:

Albini Veteranet e UÇK-së i poshtron çdo ditë e veteranet ushtrisë serbe qe bënë gjenocid në Kosovë i shperblen me poste qeveritare i bënë zëvëndes Ministra.

Ky njeri po e deshmon çdo ditë që është larg e sa më larg Shqipërisë ndërsa afër e shumë më afër Sërbisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Albin-Kurti1

Kurti: Shumica e sulmuesve në Banjskë, pjesëtarë të Mbrojtjes Civile ose Brigadës Veriore

Ursula von der Leyen

Sot Parlamenti Evropian diskuton për situatën në veri

banjske dhenderri serb

Dhëndri serb i shqiptarëve: Nuk kam frikë nga Policia e Kosovës, jemi bërë miq (VIDEO)

baza ushtarake serbe

Kjo është baza e re ushtarake serbe që po ndërtohet në afërsi të kufirit me Kosovën (FOTO)

Kudusi Lame

Gjeneral Lama: Aleksandër Vuçiqi, komandant i paaftë dhe frikacak…

German Foreign Minister Annalena Baerbock speaks during a news conference following a meeting with her Polish and French counterparts in Lodz, Poland March 1, 2022. Tomasz Stanczak/Agencja Wyborcza.pl via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. POLAND OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN POLAND.

Gjermania “thirrje urgjente” Beogradit të ulë numrin e trupave në kufi

vucic-1

Plani mizor i Vuçiqit, gjenerali shqiptaro-amerikan zbardh prapaskenat: Planifikon rrëmbimin e policëve të Kosovës!

Canak

Sulmi terrorist në veri, Çanak: Inteligjenca perëndimore e dinte, kurthi për Vuçiçin

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

INFO

NA NDIQ