Musliu për “Soravia”: Nëse dikush mendon se një miliarder austriak mund të bjerë nën ndikimin imponuar, atëherë ne jemi mjeshtër të mëdhenj

INA
INA

27 Qershor, 2023

Nëse dikush ka fuqi të tregtojë ndikim me një miliarder austriak, atëherë ai është mjeshtër i madh, thotë analisti politik Albert Musliu për shitjen e Qendrws Tregtare “Soravia” në qendër të Shkupit.

“Bëhet fjalë për ‘Soravia’, e cila ka një borxh prej 20 milionë eurosh, prej të cilave 6 i ofron investitori dhe me siguri supozoj se Drin Ahmeti ka gjetur mënyrën për të bërë një projekt me të cilin do të fillojnë të paguajnë borxhet nga tw ardhurat e Soravia. Tek ne askush nuk e pyet se nga ka ardhur borxhi prej 20 milionë eurosh? Siç thanë investitorwt paratë janë të një banke nga Shqipëria. Ai objekt nuk është 20 milionë euro, por po paguajnë një pjesë të borxhit dhe po hyjnë në aksione. Nëse dikush këtu mendon se një miliarder austriak mund të bjerë nën ndikim tw imponuar, atëherë ne jemi mjeshtër të mëdhenj”, ka thënë Musli në emisionin “24 analizë”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5169

ASH vetë apo me BDI-në në zgjedhje, përgjigjet Taravari

IMG_5169

Taravari: Lëvizja BESA ka rritje të elektoratit

vmro-mickoski

Kuzeska: Mickoski është kopje e Gruevskit

gjykata-kushtetuese

Gjykata Kushtetuese nuk vlerëson kushtetutshmërinë e Marrëveshjes së Prespës

Gruevski Mickovski

Gruevski i kërkon anëtarësisë të mos i besojnë Mickoskit

Fatmir Mexhiti

Mexhiti në OKB: Përgjigjja kolektive në kohë pandemie ndërton sistem shëndetësor rezistent

driton iseni

Iseni: A duhet me ndrru emrin Goran për një avancim se me Driton s’pe do

librat-780x439

Arrihet marrëveshje, biblioteka e Tetovës nuk do të dislokohet

Bujar-Osmani-OKB

Rusia tentoi ta pengojë Osmanin para Këshillit të Sigurimit, Rama nuk e lejoi

INFO

NA NDIQ