Myftiu i Tetovës Qani Nesimi takohet me mbi 250 hoxhallarë dhe Këshilla të Xhamive në myftini

INA
INA

16/02/2024

Myftiu i Tetovës Qani Nesimi takohet me mbi 250 hoxhallarë dhe Këshilla të Xhamive në myftini

Vazhdon përkrahja e madhe për myftiun e Tetovës, Prof.Dr. Qani ef. Nesimi, nga hoxhallarët dhe xhemati, të cilët, pa asnjë dilemë dhe dyshim po qëndrojnë në krahun e tij, pas vendimit të kontestueshëm të reisit për ta shkarkuar atë dhe për të emëruar Selver Xhemailin si myfti i Tetovës.
Myftiu Nesimi ka publikuar në facebok se në hapësirat e Myftinisë është takuar me mbi 250 hoxhallarë dhe Këshilla të Xhamive, të cilët e mbështesin dhe e përkrahin atë.

https://www.facebook.com/myftiniatetove/posts/783052993859869?ref=embed_post

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

bujar osmani

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione për sulmin në Banjskë, do të kërkoj dalje nga “Ballkani i Hapur”

ziadin sela

“Jo 61, por 50, 48 e më pak deputetë mund të marrë VMRO-ja”, thotë Sela

taravarilikove

Taravari: Do t’ia rikthejmë namin e dikurshëm Kumanovës dhe Likovës

Ali Ahmeti fronti

“Jo Kina, jo Korea” – Ali Ahmeti: Nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

IMG_1212

Fatmir Dehari nga Kërçova: Rini, ju jeni mrekullia dhe motivi për të vazhduar para

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

INFO

NA NDIQ