“Na fusni ndonjë bukuroshe…”/ Meriton Mjekiqi banori më i ri i “Big Brother VIP”

INA
INA

14/01/2024

Ai njohet si një nga djemtë më simpatikë të Shqipërisë dhe Kosovës, teksa vjen në “Big Brother VIP” për të pshfaqur veten ndryshe.

Bëhet fjalë për Meriton Mjekiqin, moderator dhe këngëtar 28-vjeçar.

Meriton Mjekiqi ka lindur në Gjermani në 23 maj të vitit 95. Prej moshës 9-17 vjeç është angazhuar me sporte të ndryshme si; Box, futboll. Ka nis punën në moshen 17 vjeçare si gazetar dhe reporter terreni.

Përfundoi studimet për Artet Mediale dhe Komunikim masiv e më pas masterin për Produksion dhe Regji filmi.

Meritoni ia ka dedikuar jetën e tij punës dhe karrierës. Thotë se në Kosovë është më i suksesshmi në fushën e tij dhe ka nxjerrë në skenë shumë artistë që sot janë të mirënjohur.

“Dua një thes rëre aty brenda, por na fusni edhe ndonjë bukuroshe…“- ishin kërkesat e tij para hyrjes në shtëpi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-03-03-18-27-09-712_com.facebook.katana-edit

Babai i Kiarës feston ditëlindjen, urimi i Luizit për vjehrrin

Screenshot_2024-03-03-17-05-43-672_com.facebook.katana-edit

“Gorillë, lë femrat shtatzënë dhe ikën”, plas keq mes Rozës dhe Meritonit

luiz-ejlli1

Luizi e këndon këngën e Xhezair Elezit nga Kumanova (video)

Screenshot_2024-03-03-13-23-31-627_com.facebook.katana-edit

I riu nga Kosova pushton skenën e American Idol me këngën ‘Oj Kosovë, oj nëna ime’

Screenshot_2024-03-03-13-19-24-284_com.facebook.katana-edit

Në kërkim për mashtrim/ Arrestohet brenda shtëpisë së Big Brother Vip banori që hyri të shtunën në mbrëmje

horoskop

Horoskopi për sot

Capture_sd-90-600x360

Një zinxhir shpëtimi me efekt të kundërt, cilët banorë janë në televotim

Screenshot_2024-03-03-10-58-02-122_com.android.chrome-edit

Rikja: Dua të fle në krevatin e Fationit

luiz ejlli

Luizi konfirmon datën se kur hyn në ‘Big Brother VIP Albania’

INFO

NA NDIQ