Nadal i rikthehet fushave të tenisit

ina-online
ina-online

29/11/2023

Mediat spanjolle njoftuan se Rafael Nadal do të rikthehet në fusha tenisi dhe do të performojë në Australian Open.

Nadal ka marrë leje nga mjekët për të filluar stërvitjen disa javë më parë dhe radio spanjolle “Cadena Ser” raportoi se ai do të niset për në Australi pas Krishtlindjeve më 25 dhjetor.

Ekziston mundësia që ai të luajë një tjetër turne përgatitor, ndonëse për momentin nuk ka një konfirmim të një gjëje të tillë nga vetë tenisti. Ndërkohë, Nadal pësoi një rënie të madhe në listën ATP dhe aktualisht ndodhet në vendin e 663-të, por sigurisht që do të luajë në Australian Open.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ