Nagelsmann do të largohet nga Gjermania pas evropianit, tre klube të mëdha angleze e duan atë

ina-online
ina-online

10/03/2024

Julian Nagelsman ka vetëm pesë muaj që është në krye të Kombëtares së Gjermanisë, por ai ka kontratë me ish-kampionin e Botës vetëm deri më 31 korrik.

E ardhmja e tij varet shumë nga ecuria në Euro 2024, ku objektivi i tij dhe i Gjermanisë është të fitohet Kampionati Evropian që mbahet në këtë shtet.

Megjithatë Sport Bild ka raportuar se Nagelsmann me shumë gjasa do të largohet nga ‘Pancerët’ pas Euro 2024 dhe e ardhmja e tij pritet të jetë në elitën e futbollit anglez Ligën Premier.

Sipas raporteve të shtypit gjerman, tre skuadra angleze janë të prirura për të siguruar shërbimet e Nagelsmann: Manchester United, Liverpool dhe Newcastle.

Revista gjermane ‘ Bild ‘ pohon se mes këtyre klubeve, Newcastle duket se po kryeson garën, veçanërisht për shkak të lidhjes mes qendërmbrojtësit Fabian Schar dhe trajnerit, të cilët ndajnë të njëjtin përfaqësues, gjë që mund t’i hapë rrugën negociatave.

Ndërkohë, te Manchester United, drejtuesit e Erik ten Hag nuk kanë arritur të bindin plotësisht dhe Liverpool është në kërkim të një taktike të re pas largimit të Jürgen Klopp.

Megjithatë, nuk është janë vetëm klube angleze që kanë shfaqur interesim për të pasur në radhët e veta trajnerin gjerman Julian Nagelsmann.

36-vjeçari ka qenë i lidhur edhe me Barcelonën, ku mund është ndër kandidatët për ta zëvendësuar Xavi Hernandez i cili do të largohet në fund të sezonit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ