Naim Murseli pranon përpara policisë se ka urdhëruar vrasjen e gruas së tij, 15 mijë euro i dha para dhe 15 duhej pas aktit

ina-online
ina-online

02/12/2023

Naim Murseli dhe Granit Plava janë arrestuar sot nga Policia e Kosovës, nën dyshimin se të njëjtit kanë bashkëpunuar për vrasjen e Liridona Murselit.

Liridona u vra mbrëmjen e së mërkurës, nga një person që u paraqit si hajn dhe kërkoi para nda familja Murseli, e cila po kthehej me veturë në shtëpi.
Liridona është vrarë nga i dyshuari.

Naim Murseli kishte deklaruar në polici atë natë se hajni kërkoi nga ta para, e më pas urdhëroi Naimin të largonte fëmijët nga vetura. Atëherë edhe dyshohet të ketë vrarë Liridonën.

Megjithatë, dorasi Granit Plava ka pranuar sot përpara policisë se ai ka kryer veprën në fjalë dhe se për të bërë këtë akt kriminal ishte urdhëruar nga vet Naimi.
Burime të Indeksonline kanë pohuar se Naim Murseli është dakorduar me Granitin që për 30 mijë euro “të kryhet kjo punë”.

Pamje të kamerave që dëshmojnë takimet mes tyre janë konfiskuar nga policia.

Burime të shumë mediave në Kosovë pohojnë se Naim Murseli gjithashtu ka pranuar përpara policisë se është implikues i vrasjes së gruas së tij.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

kfor

Eksperti amerikan zbulon planin e Vuçiqit – jep këtë parashikim? (FOTO)

nexhmedin spahiu

Parashikimet e Profesor Spahiut që i vërtetoi koha

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

Labinota-Murtezi.png

Labinotë Demi Murtezi paditet për diskriminim të personave LGBTIQ+

Albin Kurti Shkup

Kurti tregon pse nuk mori pjesë në Samitin e Tiranës

shaip kamberi vucic

Kamberi publikon listën e kërkesave që ia dorëzoi Vuçiqit

INFO

NA NDIQ