Najçevska: ASH lëpiu gjithçka që pështynte

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2023

“Sa i mjerë dhe i etur për pushtet duhet të jesh që të lëpish gjithçka që pështyn?” Cilat janë ato vlera dhe parime që duhet të besoj se do t’i përfaqësojnë njerëzit që lëpijnë ku kanë pështyrë dhe vjellur”, pyet profesoresha dhe ish-kryetarja e Komitetit të Helsinkit, Mirjana Najçevska në një postim në Facebook, duke kujtuar deklaratat që ASH ka bërë për shqiptarët në të kaluarën:

.Aleanca për Shqiptarët: BDI i ka bërë lagjet shqiptare vendet më të rrezikshme për të jetuar

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa: “Marrëveshja e Qeverisë mes LSDM-së dhe BDI-së është jolegjitime”

Aleanca për Shqiptarët: BDI shpërdoron institucionet për punësim dhe fushatë

Aleanca për Shqiptarët: Zyrtarët e BDI-së prej vitesh po pasurohen në kurriz të qytetarëve

Aleanca për Shqiptarët: BDI po bllokon hetimin e tragjedisë në LLaskarcë

Aleanca për Shqiptarët: BDI premton, por nuk realizon

Aleanca për Shqiptarët: BDI hyri në tekstet e Shaqirit, ministrit për shkatërrimin e arsimit

Aleanca për Shqiptarët: Dhuna dhe vandalizmi i koordinatorit të BDI-së

Aleanca për Shqiptarët: Shteti do të ketë qeveri të re pa LSDM dhe BDI dhe nuk ka më kthim

Aleanca për Shqiptarët: BDI fundos drejtësinë me premtime pa zbatim

Aleanca për Shqiptarët: BDI nuk ka lidhje me Evropën, është klan dhune, arrogance, diktature dhe vandalizmi

Por ata nuk e kanë problem të punojnë së bashku me BDI-në. Sigurisht që janë në favor të qytetarëve. Mos na tallni”, shkruan Najçevska.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

INFO

NA NDIQ