Najçevska: Aty ku u ndal BDI, e vazhdoi VLEN

Picture of ina-online
ina-online

02/07/2024

Profesoresha maqedonase, Mirjana Najçevska ka vazhduar me opinionet e saj goditëse ndaj spektrit politik shqiptar në Maqedoninë e Veriut. Ajo ka komentuar një takim bashkërendues të zëvendëskryeministrit të parë Izet Mexhiti me ministrat e tjerë të koalicionit VLEN.

“Aty ku u ndal BDI, e vazhdoi VLEN. Kjo në botë quhet shkatërrim i rendit kushtetues, cenim i shtetit ligjor dhe sigurisht margjinalizimi i institucioneve dhe zëvendësimi i tyre me pushtet partiak. Jo, Maqedonia nuk është shtet, por krahinë partiake”, shkruan ajo në rrjetet sociale.(INA)

TË FUNDIT
5 minuta
Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat
6 minuta
“Pyete babin tënd! S’mund të flisni për dinjitet kombëtar”/Përplasje e ashpër mes Zejdit dhe Shaqirit në Kuvend
1 orë
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
1 orë
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!
1 orë
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
5 orë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
1 ditë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave
1 orë
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
17 orë
Mickoski sqaron se kush ja pagoi harxhimet djalit dhe pse udhëtoi me kushte klasi biznesi drejt SHBA-ve
1 ditë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
5 orë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

LEXO MË SHUMË

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat

rijad shaqiri

“Pyete babin tënd! S’mund të flisni për dinjitet kombëtar”/Përplasje e ashpër mes Zejdit dhe Shaqirit në Kuvend

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

INFO

NA NDIQ