Najçevska “godet” Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe

Picture of ina-online
ina-online

26/05/2024

Profesoresha universitare, Mirjana Najçevska ka reaguar ndaj veprimeve të presidentes së Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska Davkoka.

Sipas saj, ajo nuk është më qytetar privat, dhe udhëton me pasaportë ku shkruhet Maqedonia e Veriut.

Ja postimi i saj:

Ajo udhëton me një pasaportë ku shkruhet Maqedonia e Veriut.
Ajo ka një letërnjoftim ku shkruhet Maqedonia e Veriut.
Ajo u zgjodh presidente e vendit, që në të gjitha organizatat ndërkombëtare mban emrin Maqedonia e Veriut.
Çfarë budallallëku ta bësh këtë.

Ka procedura dhe procedura ligjore për ndryshimin e emrit. Deri atëherë, si presidente e Maqedonisë së Veriut, ajo duhet të përdorë emrin zyrtar kudo dhe në çdo situatë. Ajo nuk është më qytetar privat, përveçse në shtëpi me familjen dhe në rrethin privat të jetës”, ka shkruar Najçevska.

TË FUNDIT
12 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
21 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
21 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
21 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
21 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

22 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
22 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
21 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
21 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
21 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ