Najçevska kërkon shkarkimin e ministrit Bekteshi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2023

Profesorja e njohur, Mirjana Najçevska foli për qëndrimin e djeshëm të ministrit të Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ndaj gazetarëve. Ajo përmes një postimi në rrjetet sociale kërkoi shkarkimin e tij nga detyra.

“Ky nuk është vetëm një sulm verbal ndaj gazetarit/ve. Kjo është një shkelje flagrante e Konventës për të Drejtat e Njeriut, pra e së drejtës për informim. Ky ministër duhet të shkarkohet menjëherë nga detyra. Siç mund ta shihni, një herë një shkelje e pandëshkuar e kryer nga zyrtarë të lartë të pushtetit dhe liderë partiakë çon në shkelje të reja dhe të reja”, shkruan Najçevska.

Bekteshi dje në një konferencë për media, në vend që të përgjigjet se pse shteti paguan gazin, tha se gazetarët nuk janë këtu për të komentuar.(INA)

TË FUNDIT
53 minuta
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
1 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
1 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
1 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
2 orë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Arrestohet arsimtari që rrahu nxënësin në Bogovinë (Video)
7 orë
Shpërthen zjarr në një deponi në Shkup, digjen guma
24 orë
Aziri dhe Lloga me qëndrime të kundërta / Shaqiri thotë se BDI do të jetë konstruktive për shkak “hipotekave”
4 orë
Lloga: Erdhi dita kur presidentja nuk e njeh shtetin e saj
1 ditë
Berisha apo Basha, e ardhmja e opozitës sot në dorën e gjykatës, shqyrton çështjen në themel
19 orë
Sela: Nuk ka përçarje të Frontit Europian, unë jam zotuar dhe i qëndroj fjalës së dhënë!
1 ditë
Bastisje në Veles, gjendet drogë dhe armë, arrestohen 4 persona
6 orë
Ja si do të duket përbërja e re e Qeverisë
24 orë
Kasami nuk ndalet me projektet infrastrukturore, asfaltohet rruga Falishtë - Strimnicë

LEXO MË SHUMË

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

cerdhe

Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

INFO

NA NDIQ