Nano Ruzhini dhe Tetova dje!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2023

Fatmir Limani

NANO RUZHINI DHE TETOVA DJE !
( s’rrijë urtë soji i të “krypurve” me jeshile…. )
• Lëvizja BESA, përkrah të gjitha proceset euro-integruese, por është kundër qeveritarve shqipfolës, të cilët bastardojnë dhe nuk njohin gjuhën e tyre.

• Lëvizja BESA, përkrah çdo iniciativë që përshpejton rrugëtimin drejt Bashkimin Evropian, por duke luftuar krimin e organizuar, i cili u vulos me emërtimin e kryeprokurorit.

• Lëvizja BESA, është në përkrahje të ndryshimeve kushtetuese, por duke mbrojtur gjuhën, kulturën, identitetin dhe historinë e shqiptarve.

• Lëvizja BESA, është kundër tjetërsimit, asimilimit dhe deportimit të shqiptarve, duke u mohuar autoktonia e shqiptarve përmes paraqitjes si 20%-sha.

• Lëvizja BESA, në aktet themeluese është me orientim pro-evropian, por me vlera autoktone, autentike dhe autonome.

• Lëvizja BESA, është në mbrojtje të interesave shqiptare dhe asesi në shërbim të përfitimeve personale të llojit që udhëheq ndër vite vendin tonë.

• Lëvizja BESA, dita-ditës dëshmon që është forca e vetme, e cila zhvillon politika autonome dhe të pandikuara nga faktorët që janë kundër intereaave shqiptare.

*P.S.

Llojit të Ruzhin’ve të “krypur” me para të vjedhura nga shërbimet e LSDM-BDI-së, do t’u përfundojë rrugëtimi në zgjedhjet e ardhshme.

Postim në facebook

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1538579649949369&id=100013920463093

 

TË FUNDIT
55 minuta
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
59 minuta
Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste
1 orë
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
1 orë
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
2 orë
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
6 orë
Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi
1 ditë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
3 orë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet
20 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
1 ditë
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
6 orë
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
1 ditë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti

LEXO MË SHUMË

qytetare-1280x899

Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta

ikja banjske grupi terrorist veri

Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

aeroplani-kinez

Avioni goditet nga turbulencat në ajër, humb jetën një pasagjer, plagosen 30 të tjerë

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

uji-vardar

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

INFO

NA NDIQ