Napoli i shmanget humbjes në Genoa – zhgënjen me barazim

Picture of INA
INA

17/09/2023

Pas humbjes nga Lazio, Napoli ka barazuar sonte në udhëtim të skuadra e promovuar në Serie A, Genoa. Madje deri në minutën e 75-të, Napoli ishte duke humbur 2-0. Bani (40’) dhe Retegui (56’) shënuan për Genoan kurse për Napolin Raspadori (76’) dhe Politano (85’)

Napoli ka arritur që të barazoi në 20 minutat e fundit të ndeshjes kundër Genoa, për të barazuar në ndeshjen e xhiros së katër të Serie A.Genoa rrezikoi për herë të parë në minutën e gjashtë. Albert Gudmundsson mori një pasim të mirë nga Stefano Sabelli por parabola e tij nuk funksionoi pasi topi kaloi mbi portë.

Por, insistimi i vendasve u shpërblye kur në minutën e 40-të, Koni De Winter pasoi të Matia Bani që shënoi gol të bukur me kokë.

1-0 përfundoi edhe pjesa e parë.

Genoa e nisi shumë mirë pjesën e dytë. Kevin Strotman bëri një pasim të mirë për Mateo Reguin i cili shënoi nga afër për rezultat 2-0 për Genoan.Goli i dytë i ngjalli napolitanët të cilët kërkonin që të bënin më shumë në këtë ndeshje dhe ata ia arritën qëllimit që të kthehen me minimumi një pikë në shtëpi.

Jens Cajuste pasoi mirë të Giacomo Raspadori në zonë i cili bëri një goditje të mirë për të shënuar në këndin e majtë të portës së Genoas në minutën e 76-të.Napoli arriti që ta barazoi rezultatin në minutën e 85-të. Zielinski bëri një ngritje të mirë topi i cili shkoi të Politano. Ai e goditi atë me vole për të shënuar një gol të bukur dhe barazuar rezultatin.Në këtë ndeshje, kapiteni i Kosovës nuk luajti fare.

Napoli ndeshjen e radhës do ta këtë në Ligën e Kampionëve ku do të luan kundër Bragas si mysafirë më 20 shtator. Në Serie A Napoli kthehet për të luajtur më 24 shtator kundër Bolognas përsëri si mysafirë. Genoa do të këtë punë me Leccen të premten e javës së ardhshme.

TË FUNDIT
11 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
11 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
11 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

11 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
1 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
1 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
11 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
11 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ