Napoli kapitullon Juven, titulli mbetet thjeshtë një ëndërr për bardhezinjtë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2023

Titulli duket një mision pothuajse i pamundur për Juventusin që u shkatërrua nga Napoli 5-1 me ekipin e Spallettit në superformë.

Ishte një dominim absolut i Napolit që në fillim, ndërsa Juventus ishte i pafuqishëm përpara kjo për shkak të euforisë së vendasve.

Sa i përket golave, Napoli realizoi me Osimhen 14′ 65′, Kvaratskhelia 39′, Rrahmani 55′, Elmas 72′, ndërsa Di Maria shënoi golin e vetëm për Juven.

Pas 18 javësh, Napoli mban vendin e parë me 47, 10 pikë më shumë se Juventus. /G.D abcnews./al

TË FUNDIT
4 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
13 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
15 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
15 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
15 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

2 ditë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
1 ditë
Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë
15 orë
Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos
15 orë
Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli
15 orë
Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite
15 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ