Napoli nuk lëshon, fiton 2-0 me Beneventon

Napoli ka shënuar një tjetër fitore në Serie A për të vazhduar ruajtjen e pozitës së parë në tabelë.

Skuadra napolitane fitoi 0 me 2 si mysafire e Beneventos, në kuadër të javes së 23-të.

Dries Mertens dhe Marek Hamshik realizuan golat e fitores.Napoli ka 60 pikë në krye të tabelës, një më shumë se Juventusi. /JavaNews/