Napoli nuk ndalet, shënon fitoren e radhës

ina-online
ina-online

27 Gusht, 2023

Napoli e ka shënuar edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje në sezonin e ri në Serie A.

Kampioni në fuqi i Italisë fitoi sonte 2:0 në shtëpi ndaj Sassuolos në kuadër të xhiros së dytë në elitën e futbollit Italian.

Osimhen kaloi vendasit në epërsi në minutën e 16-të të ndeshjes, duke u treguar i saktë nga penalltia.

Punët u vështirësuan edhe më shumë për mysafirët kur Lopez u ndëshkua direkt me karton të kuq në minutën e 51-të.

Në të 60-tën, Raspadori dështoi të shënonte nga 11-metërshi, shkruan Gazeta Express.

Giovanni Di Lorenzo shënoi katër minuta më pas pas asistimit të Kvaratskhelias.

Me këtë fitore, Napoli shkon në kuotën e 6 pikëve, aq sa kanë edhe Napoli e Verona pas dy xhirove.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pochetino

Pochettino tregon se sa kohë i duhet Chelseat për t’u rikthyer në majat e futbollit botëror

XHAKA GRANIT

Xhaka: Erdha te Leverkusen për karrierën dhe jo për gruan siç shkruhet në media

vedat-muriqi

Vedat Muriqi shpjegon sekretin e sukseseit të tij , por edhe të Majorkës

RONALDO

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm dhe në Ligën e Kampionëve të Azisë

broja

Broja flet pas zëvendësimit: Isha thjeshtë i lodhur, nuk ka të bëj me lëndim

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

INFO

NA NDIQ